reklam

İki Dünya Arasında 2014 Türkçe Dublaj Ücretsiz Full indir

Yazar: Ücretsiz Tek Link Film İndir Tarih: 22 Mayıs 2015 Yorum: 0 Yorum

İki Dünya Arasında – Zwischen Welten 2014 Türkçe Dublaj Ücretsiz Full indir

İki Dünya Arasında 2014 Türkçe Dublaj Ücretsiz Full indir (2)
Yapımı :
2014 – Almanya

Tür :
Dram

Süre:
98 Dak.

Yönetmen :
Feo Aladag

Oyuncular :
Burghart Klaußner ,  Ronald Zehrfeld ,  Christian Brückner ,  Pit Bukowski ,  Sebastian Schipper

Senaryo :
Feo Aladag ,  Judith Kaufmann

Yapımcı :

Diğer Adı :
Inbetween Worlds, Ayrı Dünyalar

Çatışma ortasındaki bir Alman asker (Ronald Zehrfeld) ve çevirmen Afgan genci (Mohamad Mohsen) arasındaki dostluğu anlatan filmi olay mahallinde, Afganistan’da çekilmiş. Birbirine yabancı iki kültürün savaş âleminde buluşmasını anlatan film, farklılıklarımızdan ziyade insani açıdan benzerliklerimizle ilgileniyor, vicdan ve emirlerin birbiriyle çatışmasının altını çiziyor.

Avusturyalı oyuncu ve yönetmen Feo Aladağ’ın ödüllü ilk filmi Die Fremde / Yabancı’nın ardından, gerçek olaylardan esinlenerek çektiği Ayrı Dünyalar, dünya prömiyerini Berlin Film Festivali’nde yaptı. Alman askeri Jesper, kardeşini orada kaybetmiş olmasına rağmen Afganistan’daki bir görevi kabul ederek savaş yorgunu bu ülkeye gelir.

Görevi, bir karakol koyunu Taliban etkisinden korumaktır. Genç fakat deneyimsiz tercümanları Tarık’ın yardımıyla hem yerel halkın hem de müttefik Afgan milislerinin güvenini kazanmaya calışır. Ancak Taliban, Tarık’la kız kardeşi Nala’yı tehdit edince, Jesper askeri sorumluluklarıyla vicdanı arasında sıkışır.

 

Bu Filme Benzer Filmler

Yorumlar