reklam

Kara Köpekler Havlarken 2009 Yerli Film Ücretsiz Full indir

Yazar: Ücretsiz Tek Link Film İndir Tarih: 22 Temmuz 2015 Yorum: 1 Yorum

Kara Köpekler Havlarken – Black Dogs Barking 2009 Yerli Film Ücretsiz Full indir

Kara Köpekler Havlarken 2009 Türkçe Dublaj Ücretsiz Full indir (2)
Vizyon Tarihi:
19 Mart 2010

Yapımı :
2009 – Türkiye

Tür :
DramMacera

Süre:
88 Dak.

Yönetmen :
Mehmet Bahadır Er,  Maryna Er Gorbach

Oyuncular :
Erkan Can ,  Cemal Toktaş ,  Mehmet Usta ,  Ayfer Dönmez ,  Volga Sorgu

Senaryo :
Mehmet Bahadır Er

Yapımcı :
Mehmet Bahadır Er

Mahallenin iki afilli delikanlısı; Güvercinci Selim (Cemal Toktaş) ve Çaça Celal(Volga Sorgu), gökdelenlerin hemen yanında dar gelirli insanların yaşadığı bir mahallede oturup, yolun öteki tarafındaki lüks semtlerde Usta (Erkan Can) dedikleri birisinin hesabına otoparkçılık yaparlar. Selim sevdiği kız Ayşe (Ayfer Dönmez) ile evlilik planları yapıyordur. Çaça’yla en büyük hayalleri ise kendilerine ait bir otoparka sahip olmaktır. Selim’in sürekli gittiği güvercinciler lokalinden abileri Mehmet (Murat Daltaban)’in bir alışveriş merkezinin güvenlik ihalesini beraber alma teklifini kabul ederler. İşini elinden almak istedikleri güvenlik müdürü Sait ( Ergun Kuyucu ) durumu öğrenince Selim ve Çaça’nın hayatları birkaç gün içinde baş edemeyecekleri kadar hızlı değişir.

İstanbul’un varoşlarında geçen Kara Köpekler Havlarken, Selim ve Çaça isminde iki mahalle delikanlısının, prestij kazanma, sınıf atlama çabalarını ve şehirde verdikleri yaşam mücadelesini anlatıyor.

Yönetmen Mehmet Bahadır Er, filmin konusunu on beş yıl boyunca kendi mahallesinde yaşadıklarından esinlenerek senaryolaştırmış.

Goygoy, Zilzal gibi kısa filmleriyle birçok festivalde ödül alan Mehmet Bahadır Er, bu ilk uzun metraj filminde Ukraynalı yönetmen Maryna Gorbach’la bir araya geldi. Film, Rotterdam Film Festivali’ndeki ilk gösteriminin ardından 28. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde izleyiciyle buluşuyor.

 

Etiketler :

Bu Filme Benzer Filmler

Yorumlar

  1. Yağan diyor ki:

    Sabah Yaklaştıkça, Gece Kararır. LONGFELLOW