Kehanet 2009 Türkçe Dublaj Ücretsiz Full indir

Kehanet 2009 Türkçe Dublaj Ücretsiz Full indir
  • TürVeriler Güncelleniyor...
  • IMDBVeriler Güncelleniyor...
  • YapımVeriler Güncelleniyor...
  • Yapım YılıVeriler Güncelleniyor...
  • SüreVeriler Güncelleniyor...
  • YönetmenVeriler Güncelleniyor...
  • YapımcıVeriler Güncelleniyor...
  • Orjinal İsim
  • OyuncularVeriler Güncelleniyor...
Hızlı Film İndir

Kehanet – Vision 2009 Türkçe Dublaj Ücretsiz Full indir

Kehanet 2009 Türkçe Dublaj Ücretsiz Full indir
Yapımı :
2009 – Almanya

Tür :
Dram

Süre:
111 Dak.

Yönetmen :
Margarethe Von Trotta

Oyuncular :
Paula Kalenberg ,  Hannah Herzsprung ,  Heino Ferch ,  Devid Striesow ,  Barbara Sukowa

Senaryo :
Margarethe Von Trotta

Yapımcı :
Markus Zimmer

Film, ortaçağda gerçekten yaşamış Hildegard von Bingen adlı bir rahibenin hayatına anlatmaktadır. Çocuk yaşta manastıra verilen Hildegard,  çok başarılı bir öğrencidir oe manastırın yöneticisi olan baş rahibenin favori öğrencilerinden biridir ve Baş rahibe zamanla iyice kendini kanıtlayan Hildegard’ın öldükten sonra yerine geçmesini istemektedir.Fakat Hildegard’ın dönemin şartlarına göreyenilikçi fikirleri vardır .  Çocukluğundan beri gördüğü kehanetleri kitaba dönüştürmekt5e, bestecilik yapmakta ve oyunlar sahneye koymaktadır… Kilisede gerçekleşen bir olay herşeyi derinden etkileyecektir.

Varlıklı bir ailenin kızı olan Hildegard 8 yaşındayken bir manastıra verilir. Buradaki eğitmeni Jutta’dan bitkilerle tedaviyi, okuma yazmayı öğrenir ve kısa zamanda çalıştığı bütün alanlarda başarılı olur. Jutta ölünce Hildegard, manastırdakilerin kendilerini cezalandırmak için vücutlarına yaptıkları işkenceleri görüp dehşete düşer ve bu düzeni değiştireceğine and içer. Hildegard manastırın baş rahibesi olur. Zekasını ve diplomasi yeteneğini hiç belli etmeden kullanarak bilinen tüm kuralları değiştirmeye koyulur. Çocukluğundan bu yana güçlü kehanetler gören Hildegard, bunların Tanrıdan gelen mesajlar olduğuna inanır ve bu düşüncesini Hıristiyanlık inancına aykırı düşebileceği korkusu taşımaksızın bir üst makamına anlatır. Papa ondan desteğini esirgemediği gibi Hildegard’ın öngörülerinin yayınlanmasına izin de verir.

Ortaçağ’ın en ileri görüşlü ve en ilham verici kadınlarından Hildegard hayatı hakkında bilgi sahibi olduğumuz ilk besteci ve kadın cinselliği üzerine yazmış ilk kadındır. Yüzyıllar sonra Dante, Leonardo da Vinci gibi sanatçıların eserlerinden ilham aldığı Hildegard, Avrupa’nın bilimin ve aydınlanmanın ışığındaki modern çağa taşınmasında önemli bir rol oynadı.

 

Benzer Filmler

Çin Seddi – The Great Wall 2016 Türkçe Dublaj Ücretsiz Full indir
Şantaj – Extortion 2017 Türkçe Dublaj Film indir
İçeride – Shut In 2016 Türkçe Dublaj Full indir
Bilinmeyene Yolculuk Mars Yolu – Approaching the Unknown 2016 Türkçe Dublaj Ücretsiz Full indir